Forum www.womfo.fo0ra.pl Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
FaQ

 
Odpowiedz do tematu    Forum www.womfo.fo0ra.pl Strona Główna » Rozmowa Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
FaQ
Autor Wiadomość
Death
AdministratorDołączył: 08 Maj 2008
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Edynburgh

Post FaQ
1. Wstęp.
1.1. Czym jest My Fantasy Online?
1.2. Wymagania techniczne.
1.3. Co zrobić aby zacząć grać?
2. Mapa i punkty ruchu.
3. Statystyki postaci.
3.1. Zdodbywanie poziomów i wykorzystywanie punktów.
3.2. Klasy postaci.
4. Miasta.
4.1. Fontanna uzdrowień.
4.2. Karczma.
4.3. Sklep.
4.4. Karawana.
5. Ekwipunek.
5.1 Używanie i sprzedaż.
6. Gemy
6.1. Gemy i ich rodzaje.
6.2. Obsługa gemów.
6.3. Sloty.
6.4. Poziomy czarów i punkty AP.
7. Walki
7.1. Pojedynki.
7.2. Walki na mapie.
8. Inteligencja
8.1 Tworzenie skryptów.
9. Błędy.
10. Gdzie szukać pomocy?

1. Wstęp

1.1 Czym jest My Fantasy Online?
My Fantasy Online jest grą internetową całkowicie opierającą się na przeglądarce internetowej. Wcielamy się w niej w rolę dzielnego wojownika, lub maga i przemierzamy świat utrzymany w konwencji średniowiecznej-fantasy. Naszym podstawowym celem jest uratowanie porwanego brata z rąk złego Thanarga. W pogoni za nim czeka nas oczywiście eliminacja rzesz stworów, jakich wiele napotkamy na swojej drodze. Będziemy mogli również handlować, rozmawiać i walczyć z innym graczami a także otrzymywać zadania od różnych postaci. Przez całą rozgrywkę nasza postać będzie zdobywać doświadczenie i nowe przedmioty oraz rosnąć w siłę.

1.2 Wymagania techniczne
Aby grać potrzebujesz zwykłej przeglądarki internetowej.
Obecnie grę w pełni obsługuje Internet Explorer, a także popularna Mozilla Firefox. Nie przeprowadzono pełnych testów na Operze, ale być może również i na tej przeglądarce można grać bez problemów.

UWAGA! Jeśli używasz przeglądarki Firefox musisz zainstalować playera firmy Apple - Quicktime, aby na mapie odgrywała się muzyka. Możesz go znaleźć TUTAJ

Odgrywanie muzyki możesz włączyć lub wyłączyć w Profilu w zakładce Zmień.W tym samym miejscu możesz również włączyć lub wyłączyć automatyczne odświeżanie pozycji graczy na mapie.

UWAGA! Jeśli masz dosyć słaby sprzęt (procesor poniżej 1GHZ) zaleca się wyłączenie powyższych opcji, ponieważ mogą one znacznie zwalniać działanie gry)

1.3 Start
Aby rozpocząć swoją przygodę z My Fantasy, wystarczy wcisnąć przycisk Rejestracja na stronie głównej, następnie wybrać login, wpisać hasło i e-mail, określić płeć, zalogować się i całkowicie zatracić się w świecie My Fantasy...

2. Mapa...
...czyli sedno gry! Zaczynasz w swoim domu. Na początku musisz przeprowadzić dialog - klikaj w opcje odpowiedzi dostępne w okienku po prawej stronie od mapy.

Po skończonej rozmowie możesz już zacząć eksplorację terenu. Wokół Twojej postaci zobaczysz 8 strzałek wyznaczających kierunek. Kliknij w którąkolwiek z nich by się poruszyć, jednak uważaj! Twoją swobodę bezlitośnie ograniczają punkty ruchu. Na początku masz ich 100 i za każdy ruch tracisz jeden z nich. Wyjątek stanowią tu niektóre lokacje w których punkty ruchu nie są liczone (np. Twój dom czy karczmy w miastach)

1 punkt ruchu odnawia się dosyć rzadko, bo co 3 minuty, więc używaj ich ostrożnie i wybieraj drogę z głową! Przy zdobyciu poziomu dostaniesz bonusowe 15 punktów, ich górny limit podnosi się wtedy także o 3.

Wracając do mapy - właściwie przy każdym ruchu po niej, zostaniesz zaatakowany przez jakąś bestię. Spotkasz tutaj także innych graczy oraz postacie występujące w grze (tzw. NPC). Zwykłych graczy możesz odróżnić od NPC po kolorze plakietki z imieniem. Zwykli gracze mają plakietkę w kolorze czarnym, natomiast NPC w kolorze granatowym.

Innych graczy możesz zaatakować pod następującymi warunkami:
-Poziom Twój i przeciwnika przekracza piąty.
-Róznica między poziomem Twoim i przeciwnika nie wynosi więcej niż trzy (np. mając poziom 12-sty nie będziesz mógł walczyć z innym graczem na poziomie 16-tym)

Za pokonanie napotkanych stworów otrzymujesz:

* złoto
* punkty doświadczenia
* punkty AP
* przedmioty (nie zawsze i nie za wszystkie potwory)

Za pokonanie innego gracza otrzymujesz

* złoto
* punkty doświadczenia (TYLKO jeśli przeciwnik ma poziom wyższy lub równy Twojemu)
* czasami możesz też otrzymać jeden z przedmiotów, które na w plecaku przeciwnik.

W okienku Ruch widzisz tylko mały fragment terenu. Wszystko co do tej pory odkryłeś zobaczysz w drugiej zakładce mapa.

zmiana
UWAGA. Jeśli atakujesz graczy o poziomie niższym niż Twój to narażasz się na otrzymanie czaszki. Kiedy masz czaszkę mogą atakować Cię wszyscy niezależnie od poziomu. Czaszka znika jeśli zginiesz tyle razy, ile popełniłeś niesprawiedliwych zabójstw.


3. Statystyki postaci
Statystki znajdziesz w zakładce Gracz. W sumie jest ich 8. Dokładny opis każdej z cech otrzymasz po najechaniu na nią myszką.

3.1. Zdobywanie poziomów i wykorzystywanie punktów.
Aktualny stan punktów doświadczenia możesz sprawdzić w lewym górnym rogu panelu, pod hasłem Doświadczenie. W nawiasie podano brakujące pkt do następnego poziomu,
Gdy zdobędziesz poziom, gra zakomunikuje Ci to żółtym napisem Awans przy obecnym poziomie Twojego bohatera. Kliknij w niego, lub zakładkę Gracz by rozpocząć rozdzielanie punktów między statystki.
Do dyspozycji będziesz miał 10 punktów. Po rozdysponowaniu ich możesz się rozmyślić i zrobić to ponownie, klikając Resetuj. Nie możesz jednak cofnąć rozdanych punktów z poprzednich poziomów

3.2. Klasy postaci.
W My Fantasy nie staniesz nigdy przed wyraźnym wyborem, jaką klasą chciałbyś grać, jednak wśród graczy wykształciły się dwie profesje - mag i wojownik. To, którą z nich wybierzesz zależy całkowicie od tego, które statystyki będziesz ulepszał. Wiadomo - czarodziejowi bardziej zależy na magii i inteligencji, natomiast rycerzowi na sile i witalności. Dobrze jest na samym początku gry wybrać jedną z tych ścieżek i konsekwentnie ulepszać wybrane statystyki.

4. Miasta.
Wokół nich skupia się życie w My Fantasy. W mieście jesteś całkowicie bezpieczy - tutaj nikt nie ma prawa Cie zaatakować, dlatego ważne jest aby powrócić do niego przed wylogowaniem. Tutaj także powróci Twoja postać, zaraz po śmierci na polu bitwy.
W mieście dostępnych jest kilka przydatnych miejsc, które warto odwiedzić. Ale po kolei:

4.1 Fontanna uzdrowień
Tutaj uzdrowione zostaną Twoje rany, a także uzupełnione punkty magii - całkowicie za darmo!

4.2 Karczma
Centrum kulturalne miasta. Możesz tu coś zjeść, porozmawiać z innymi graczami. Tutaj także spotkasz postacie, od których otrzymasz zadania (czyli tzw. questy), za których wykonanie będziesz wynagrodzony. Warto tutaj zaglądać, ponieważ czasem dostajesz tu kluczowe zadania umożliwiające przejście do dalszej części gry.

4.3 Sklep
Nazwa mówi wszystko. Podzielony na trzy zakładki. W przedmiotach, kupisz mikstury, uzupełniające punkty życia i magii. Ekwipunek - to wszelkie rodzaje zbroi i oręża oraz magiczne pierścienie. Zaś zakładka Gemy poświęcona jest przeróżnym czarom.
Oczywiście sklep sklepowi nierówny - dlatego też w Eternii nie kupisz najlepszego wyposażenia. W kolejnych napotkanych miastach znajdziesz inne sklepy, zaopatrzone w lepsze mikstury, bronie i czary.

4.4 Karawana
Dzięki niej szybko i bezpiecznie dotrzesz do wybranego miasta na mapie. Nie będzie Cię to kosztowało ani grosza - stracisz jednak punkty ruchu! (mimo to zaoszczędzisz kilka punktów w porównaniu do pieszej wędrówki). Możesz w ten sposób wracać tylko do miejsc już wcześniej odwiedzonych.

5. Ekwipunek.
Ten termin obejmuje wszystkie zbroje - od butów aż po tarcze i hełmy, a także magiczne pierścienie i broń białą -miecze oraz laski

5.1 Używanie i sprzedaż.
Zakupiony przedmiot musimy aktywować. W tym celu najlepiej udać się do zakładki Gracz -> Ekwipunek. Tutaj w odpowiednim polu wybieramy nowo nabyty przedmiot i klikamy w zmień. Po prawej stronie dowiemy się jak wpłynie on na nasze statystyki.
Tego samego możemy dokonać w sekcji Plecak -> Ekwipunek, klikając załóż przy wybranym sprzęcie.
Aby sprzedać przedmiot klikamy w sprzedaj, w tym samym miejscu. Otrzymamy połowę kwoty jaką za niego zapłaciliśmy.

6. Gemy.
Czyli po prostu czary - atrybut każdego szanującego się maga. Kupimy je w dowolnym sklepie, choć nie wszędzie te same.

6.1 Gemy i ich rodzaje
Gdy najedziemy myszką na interesujący nasz czar, naszym oczom ukaże się okienko z informacjami - znajdziemy tu krótki opis, bazową ilość obrażeń jaką zadaje gem(nie jest to jednak realna wartość - zwiększa ją poziom statystki Magia), koszt w punktach magii oraz poziom gema(o których więcej w punkcie 1.4).
Zasadniczo istnieją trzy rodzaje gemów - ofensywne, zadające obrażenia wrogom, leczące - tych drugich możemy używać także poza walką oraz wspomagające, które zwiększają statystyki postaci.

6.2 Obsługa gemów
Zakupiony gem musimy aktywować - w tym celu udajemy się do zakładki Gracz - > Gemy. Po prawej stronie znajdziemy czary nieaktywne(tych nie możemy użyć w walce). Teraz wybrany gem trzeba przenieść na lewo do aktywnych i zapisać.
Ale to nie wszystko - żeby atakować przy pomocy gemów, musisz określić częstotliwość ich używania w dziale inteligencja. Więcej o tym w punkcie 8.

6.3 Sloty
Spostrzegawczy z pewnością zauważy, że nie można aktywować i używać dowolnej liczny gemów jednocześnie. Ogranicza to liczba slotów. Startujemy bez żadnego slotu, jednak niektóre zakupione przedmioty powiększą ten atrybut - poznasz je w sklepie po okrągłych znaczkach w opisie danego przedmiotu.

6.4 Poziomy czarów i punkty AP
W My Fantasy, nie tylko Ty zdobywasz poziomy - każdy Twój gem może również zostać ulepszony.. Standardem jest 5 poziomów, choć istnieją wyjątki. Aktualny poziom czaru, możesz sprawdzić najeżdzając na gem myszką - oznaczony jest on ilością złotych gwiazdek. Tutaj sprawdzisz także ile punktów brakuje do kolejnego poziomu.
Jedynym sposobem na podrasowanie czaru, jest zdobywanie punktów AP. Pewną ich liczbę otrzymasz po każdej wygranej walce ze stworami. Zostaną one rozdysponowane tylko między aktywne gemy. Każdy uzyskany poziom zwiększa moc czaru - będzie on zadawał więcej obrażeń, leczył więcej punktów HP itd.
Nawet jeśli w ogóle nie używasz gemów, opłaca się je kupować i ulepszać - sprzedasz je później po wyższej cenie.

7. Walki

7.1 Pojedynki
Jakiś gracz zaszedł Ci za skórę? Chcesz mu udowodnić kto jest naprawdę lepszy? Rzuć mu wyzwanie! Zrobisz to w zakładce Pojedynki. Wpisz nick interesującego Cię gracza, wybierz datę i ustal, o co będziecie walczyć. Pojedynek odbędzie się na równych warunkach (obie strony będą miały pełne HP i MP), jego przebieg nie wpłynie także na grę na mapie (po przegranym pojedynku nie zostaniesz przeniesiony do miasta, jak po zwykłej śmierci).
7.2 Walki na mapie

Tabela walk na mapie,
Atakujący Broniący Wygrał atakujący Wygrał broniący
Atk. zyskuje Br. traci Atk. traci Br. zyskuje
Gracz Lv 30 Gracz Lv 33 EIGR 1) EIGR EIGR EIGR
Gracz Lv 33 Gracz Lv 30 GI Czaszka 2) EIG EIGR EIGR
Gracz Drużyna EIGR EIGR EIGR E3)IG
Drużyna Drużyna 4) EIGR EIGR EIGR EIGR

1) E - doświadczenie G - złoto I - przedmioty R - punkty rankingowe

2) Jest to niesprawiedliwe zabójstwo. Jeśli limit takich zabójstw zostanie przekroczony, to postać otrzyma czaszkę. Będzie mogła być wtedy atakowana przez każdego do momentu wyrównania tych zabójstw.

Limity to:
- 2 zabójstwa w ciągu 24 godzin.
- 7 zabójstw w ciągu tygodnia
- 15 zabójstw w ciągu 30 dni.

3) Tylko jeśli różnica pomiędzy poziomem atakującego gracza a poziomem najmocniejszego gracza w drużynie nie przekracza 3.

4) Walki drużynowe są możliwe tylko przy zrównoważonych poziomach. Decyduje najwyższy poziom członka drużyny.


8. Inteligencja
Podczas walk, które są przecież sednem gry, nie będziesz miał absolutnie żadnej kontroli nad swoją postacią.
Wszystkie jej

8.1 Tworzenie skryptów
Wejdź w zakładkę edytuj skrypt. Teraz wybierz jeden z już dostępnych, lub utwórz nowy. W dziale Atak ustalasz sposób w jaki Twój bohater będzie walczyć: atakiem fizycznym, lub gemami. Przykładowo, gdy przypiszesz Atakowi fizycznemu - 20% i gemowi Pocisk magiczny - 80% - Twoja postać będzie średnio co piąty cios zadawać mieczem, przy reszcie ataków użyje gema.

W drugiej zakładce - Specjalne - ustawisz komendy, wykonywane później przez postać w wybranych przez Ciebie okolicznościach. Najpopularniejszym poleceniem, jest leczenie - ustal, przy jakim procencie, lub liczbie punktów HP, Twoja postać będzie używać mikstury leczniczej.
Zauważ, że do jednego polecenia możesz dopisać więcej niż jeden warunków, co daje Wam duże pole do popisu przy tworzeniu bardziej rozbudowanych skryptów.
Teraz pozostaje tylko przypisać odpowiedni skrypt do wybranego rodzaju walk.
zmiana
UWAGA. W jednej walce możesz użyć maksymalnie 4 sztuki mikstury leczącej. To ograniczenie zostało wprowadzone aby zapobiec walkom "do ostatniej miksturki"

9. Błędy.
Jako że My Fantasy ciągle znajduje się w fazie testów, to możliwe, że napotkasz tutaj wiele nieprzyjemnych błędów. Jeśli tak się stanie - nie czekaj aż usterka sama się naprawi! Najlepiej zgłoś problem na Forum. Tutaj możesz także zamieszczać swoje sugestie i propozycje dotyczące gry.


Post został pochwalony 0 razy
Czw 17:37, 08 Maj 2008 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum www.womfo.fo0ra.pl Strona Główna » Rozmowa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin